Twoja opinia może pomóc!

Program Pajacyk

Uzbierane przez Ciebie punkty, Panel.norstat.pl przekaże Polskiej Akcji Humanitarnej na rzecz prowadzonego przez nią programu dożywiania dzieci Pajacyk. Program Pajacyk

Jeśli chcesz przekazać punkty organizacji charytatywnej, wejdź na wykorzystaj punkty.

Do tej pory panelistki i paneliści Norstat wsparli PAH już kilkunastoma tysiącami złotych.

 

Celem działalności Polskiej Akcji Humanitarnej jest niesienie pomocy ofiarom wojen i kataklizmów w Polsce i za granicą, a także trafiającym do naszego kraju uchodźcom. Ważnym elementem działalności PAH jest również szeroko rozumiana pomoc ofiarom biedy strukturalnej.

Prezesem PAH jest Janina Ochojska. Fundacja działa od grudnia 1992 roku, kiedy to wyjechał pierwszy konwój do Sarajewa. Od tego czasu fundacja udzieliła pomocy w wielu krajach. Prowadzi stałe misje w Afganistanie, Palestynie i Sudanie Południowym. W Polsce prowadzi Centrum Pomocy Uchodźcom, program Edukacji Humanitarnej, udziela wsparcia repatriantom. Prowadzi także jedne z najlepiej znanych w Polsce akcji - Program Pajacyk, którego celem jest dożywianie dzieci w najbiedniejszych regionach naszego kraju (www.pajacyk.pl) oraz Kampanię Wodną (www.wodapitna.pl).

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową www.pah.org.pl/

 

SOS Wioski dziecięce

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce – dajemy osieroconym i opuszczonym dzieciom szczęśliwe dzieciństwo i pewny start w dorosłe życie.

Od 32 lat w Polsce z powodzeniem pomagamy dzieciom i młodzieży skrzywdzonym przez los i nie rzadko najbliższych im ludzi.

W SOS Wioskach Dziecięcych dzieci te znajdują dom, bezpieczeństwo, kochającą mamę i akceptację. Wioska SOS to osiedle domów jednorodzinnych, w każdym domu SOS mieszka od 5 do 8 dzieci. Często są to wielodzietne rodzeństwa, które nie praktycznie szansy na adopcję. Tutaj się wychowują, uczą, przygotowują do dorosłego życia. Prowadzimy 4 SOS Wioski Dziecięce w Biłgoraju, Karlinie, Kraśniku i Siedlcach.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce opiekuje się nie tylko dziećmi osieroconymi i porzuconymi ale także tymi, które są zagrożone utratą rodziny. Na mapie Polski jest wiele miejsc, gdzie bieda, bezrobocie, życiowa niezaradność lub alkoholizm paraliżują rodziców do tego stopnia, że nie potrafią zająć się własnymi dziećmi. To właśnie w takich miejscach tworzymy Programy Umacniania Rodziny, by wspierać w rozwiązywaniu problemów i wspierać rozwój dzieci. Tam powstają świetlice SOS, w których staramy się odpowiadać na wszystkie potrzeby zaniedbanego dziecka.

Stowarzyszenie ma obecnie 1428 dzieci i młodzieży pod opieką w całej Polsce. Dzieci te potrzebują naszej opieki codziennie.

Wierzymy, że każde dziecko zasługuje na szczęśliwe dzieciństwo.